Blog > Komentarze do wpisu
Fragment e-booka Wakacyjna przygoda w Krainie Baśni 4.

Wakacyjna przygoda w Krainie Baśni

 

Jessica wstała, wyjęła ze swojego plecaczka czerwoną kulę, którą dostała od Królowej Śniegu i rzuciła na ziemię. Kula rozbiła się na kilkadziesiąt kawałków i wyszedł z niego śnieżnobiały jednorożec. Jego wystający ze łba róg lśnił w słońcu, a długa, biała grzywa, opadała mu na oczy. Zarżał radośnie, po czym łbem trącił dziewczynki, które wraz z leśniczym wsiadły na jego grzbiet.

Silny i odważny zwierz, pognał niczym wicher przez łąki, góry i oceany aż dotarł do lasu gdzie czekały na nich zwierzęta, które radośnie dziękowały dziewczynkom za wybawienie bajek i ich opiekuna. Leśniczy pozostał w lesie i zaopiekował się swoimi zwierzętami a dziewczynki pojechały dalej.
Po paru minutach dotarli do miejsca, w którym wcześniej kończyła się tęcza. Tu, jednorożec zatrzymał się, po czym stanął dęba i wychylił łeb ku słońcu. Zajaśniało, a po chwili na ich drodze, znów pojawił się tęczowy most. Tym razem już bez schodów. Jednorożec przeniósł po niej dzieci, i w niedługi czas, znaleźli się przed bramą staruszka, 
który już na nich czekał. Azorek powitał ich z wielką radością a staruszek mocno uściskał...


poniedziałek, 17 czerwca 2013, iskierka1977

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: